Dūlu nedēļa 2019 - Ar Cieņu pret Piedzimšanu

Ar cieņu pret piedzimšanu – tāds ir šī gada Latvijas dūlu nedēļas moto. Dūlu nedēļa Latvijā norit reizē ar Pasaules dūlu nedēļu 2019. gada 22.-28. martā. Šajā nedēļā (un nereti visa mēneša garumā – skat. pasākumu kalendāru) dūlas piedāvā piedalīties dažādās nodarbībās un sarunās par gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laiku, uzsverot to, cik būtiski katrā no šiem posmiem topošās māmiņas vai tēta un gaidāmā vai jaundzimušā mazulīša dzīvē ir izturēties ar cieņu – gan pašiem pret sevi, rūpējoties par savām emocijām, vajadzībām pēc atbalsta un kvalitatīvas informācijas, gan vienam pret otru, gan apkārtējiem cilvēkiem pret jauno ģimeni un jaunajām lomām. Ikkatrs cilvēks ir vērtība – vienalga, cik liels vai maziņš viņš būtu – vēl gaidāms, dzimstošs, vai jaundzimis mazulis, jaundzimusi mamma vai jaundzimis tētis (jo arī viņi, piedzīvojot grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību notikumus piedzimst jaunās lomās). Ar piedzimšanu kādam sākas jauna pasaule! Kāda būs viņa pirmā pieredze, saskaroties ar to? Kā izpaužas cieņa pret piedzimšanu gatavojoties, dzimstot un pēc tam? Kādi vārdi, pieskārieni un darbības to raksturo? Vai spējam pieņemt savas un citu cilvēku tiesības uz vēlmēm, vajadzībām un viedokli? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem saistībā ar grūtniecību, dzemdībām un dzīvi ar mazuli runāsim dūlu nedēļas pasākumos, jo cieņa ir pamats, bez kura nav iespējama mīlestība.

DŪLU NEDĒĻAS NODARBĪBU SARAKSTS:


19. marts

13.00 - 14.30

CĒSIS, Maija iela 1, Bērnu centrs KĀ MĀJĀS

Rūpes par sevi pēc dzemdībām.

Dzemdības ir fizioloģiski un emocionāli ļoti piesātināts notikums, kas no sievietes paņem ļoti daudz iekšējo resursu un spēka. Šajā nodarbībā runāsim par to, kā sievietei atjaunoties šajā laikā gan fiziski, gan garīgi- kā rūpēties par savu ķermeni un kā "atgūt" savu iekšējo centru laikā, kad sajūtās "saplūsti" ar otru.  Vairāk...


Nodarbību vada: sertificētas dūlas Anita Oļukalna, Lita Dudele un Līga Roze-Kļaviņa

Pieteikšanāsanita.olukalna@gmail.com vai 29218948

Maksa: ziedojums

21. marts

18.00

VALMIERAPūriņu skola, Beātes iela 10

Dzīve ar jaundzimušo - izaicinājumi jaunajiem vecākiem un tuviniekiem.
Sabiedrība un mēs katrs it kā zinām, ka dzemdības no sievietes paņem ļoti daudz fizisko un iekšējo resursu. Bet pēc tam sākas dzīve ar jaundzimušo, kas dažkārt ir vēl lielāks izaicinājums.
Runāsim par to, kādas ir bērniņa svarīgākās vajadzības un kāda palīdzība vai atbalsts var noderēt arī jaunajai māmiņai, lai
spētu atjaunoties pēcdzemdību laikā gan fiziski, gan garīgi. Vairāk...
Nodarbību vada: sertificēta dūla, zīdīšanas konsultante, bērnu nēsāšanas konsultante Lita Dudele-Krastiņa


Pieteikšanās: lita.dudele@gmail.com vai tel. 26677190


Maksa: ziedojums
 
21. marts

19.00

ONLINE : instagram kontā @veronika_doula un FB lapā
facebook.com/Veronika.doula

Sievietes iekšējais spēks ceļā uz vieglām dzemdībām
Nodarbība būs noderīga ikvienai topošajai māmiņai, kā arī sievietei, kas plāno grūtniecību. Tiks stāstīts, kādi bloki, uzstādījumi un programmas traucē ne tikai piedzīvot vieglas dzemdības, bet pat sapņot par tām. Nodarbības laikā būs reāli vingrinājumi, lai atpazītu šos blokus sevī. Pastāstīšu, ko iesākt ar blokiem un ar ko tos aizvietot, un kur smelties spēku. Vairāk...
 

Nodarbību vada: sertificēta dūla, pirtniece Veronika Tabūne


Pieteikšanās: https://goo.gl/forms/oBwtmWxvHB2qZ9Pt2


Bez maksas

22. marts


10.00 - 20.30

RĪGA, Stārķa Ligzda,

Lāčplēša iela 62

 
12 mēneši 12 stundās Stārķa Ligzdā. 
Cieņpilna grūtniecība, dzemdības un pirmie 3 mēneši ar bērniņu.

Šo dienu veltīsim sev un savam mazulītim, lai elpojot, jūtot sevi un savu mazuli, kļūtu nesteidzīgākas gan vārdos, gan darbībās, tā  veidojot cieņpilnas attiecības jau no ieņemšanas brīža. Kā sieviete, bērniņš, tētis jūtas gaidībās?  Mājasdarbi īsi pirms dzemdībām, lai dzemdības sāktos laicīgi. Dzemdību vīzija un reālās iespējas. Mazulis dzemdībās. Dzemdības no bērna skatu punkta. Jaundzimušais bērniņš. Kā saprasties un rūpēties par tikko dzimušu bērniņu? Kā praktiski sagatavoties laikam pēc bērna piedzimšanas? 

Nodarbības vada: dūlas Līga Ginibroga, Anete Baškevica, Liene Grigāne, Evelīna Strazdiņa, Aiga Zakevica, Liene Drauga.


Pieteikšanās: 28363434, starkaligzda@inbox.lv


Maksa: ziedojums no 10 Eur NB! 22. marta nodarbības ir pilnas. Iespēja pieteikties papildus dienai - 23. martam.
 

22.marts

13.00 – 14.30

DOBELE, Brīvības iela 23, DJIVC


Pasaka par māmiņu gaidībās

Grūtniecība tiek dēvēta par vienu no skaistākajiem laikiem sievietes dzīvē un tas patiesi ir maģisks laiks, bet, vai vienmēr tik skaists un brīnumains kā brīžiem mums liek domāt! Meklēsim, kas tad ir pasaka un kas ir īstenība... Kāda ir normāla grūtniecība? Vai tiešām var ēst par diviem? Kā sajusties pietiekami labai arī, ja man nav "grūtnieču mirdzums"? Ko darīt, ja ir grūti pieņemt mainīgo ķermeni? Kā tomēr ienest pasaku šai pārmaiņu laikā?Par realitāti un pasaku, kā tām sadzīvot un līdzās pastāvēt. Vairāk...

 

Nodarbību vada: Eva Leinerte dūla apmācībā, zīdīšanas konsultants 

Pieteikšanās: 25547008

Maksa: ziedojums

 

22.marts 

19.00 – 20.30 

RĪGA, Recure centrs, Baznīcas iela 13


Baudpilna dzīvošana šobrīd kā gatavošanās dzemdībām

Praktiski teorētiska nodarbība, kurā pārrunāsim to, kā šobrīd dzīvojam, cik sev ļaujam pašām sevi sadzirdēt, sajust, līdz ar to sajūtot savu bērniņu, cik ļaujam sev baudīt šo mirkli, šo stāvokli, cik ļaujam sev ieelpot un izelpot (jo elpa ir mūsu svarīgākais instruments, kas mums vienmēr ir līdzās – lai kur mēs atrastos), cik ļaujam sev skanēt, sevi paust, kā arī iegūsiet praktiskus instrumentus, ko ņemt līdzi uz mājām un tālāk izmantot savā ikdienā: elpošanas vingrinājumi,  gaidību deju elementi, vienkārša meditācija iekšējam mieram un harmonijai,  pāru meditācija, relaksācijas tehnikas pārī, ko pēc tam izmantot mājās, līdz ar to šajā nodarbībā iziesim cauri svarīgākajiem pieturas punktiem, savienojoties ar sevi un bērniņu, lai dotos mājās zinošākas, piepildītākas un harmoniski relaksējušās! Uz siltu tikšanos!

 

Nodarbību vada: Aivija Stugle-Govore (dūla apmācībā, jogas pasniedzēja)
Pieteikšanās: 
t. 20493555 (vietu skaits ierobežots) vai aivija.stugle@gmail.com
Maksa: 
25 eur (pārim); 15 eur (vienai)

22. marts

18.00 - 19.30

BALDONE, Rīgas iela 87, 2.stāvs

Soli pa solim par gatavošanos dzemdībām un lielākie izaicinājumi.

Gatavošanās dzemdībām - tas ir ceļš, kur svarīgs ir pilnīgi viss – gan emocijas, gan attiecības ar sevi, bērniņu, partneri, gan uzturs, kustības, spēja relaksēties, ļauties, atdoties, būt kopā ar mazulīti. Apzināsimies savus lielākos izaicinājumus un grūtības šajā ceļā. Ar ko mūsu Ego varētu mūs pārsteigt? Un tieši, kas katrai no jums varētu palīdzēt vislabāk soli pa solim uzkāpt tai dzemdību kalnā, lai satiktos ar mazulīti vislabākajā veidā.

Nodarbību vada: dūlas apmācībā Kristīne Reikmane un Liene Beināre 

Pieteikšanās: 28355976 sms

Maksa: ziedojums

 

22. marts

11.00 - 13.00

LIEPĀJA, Sievietes studijā BIZE, Ludviķa ielā 10

 Seminārs māmiņām gaidībās. Dzemdību plāns.

Lai sieviete dzemdībās justos mierīgi, droši, pasargāti, ir svētīgi sajust un izdomāt, kas ir tas, ko tieši vēlies izjust un piedzīvot savās dzemdībās, saprast, kādi „priekšdarbi” jāveic, lai to īstenotu, jo viens no stūrakmeņiem pozitīvai dzemdību pieredzei ir laba sagatavotība. (Linda Rozenbaha, „Gaidības un radības ar prieku”). Seminārā meklēsim atbildes uz jautājumiem, diskutēsim, darbosimies praktiski.  Labsajūtai paņemiet līdz siltas zeķītes, par pārējo es parūpēšos.

 

Nodarbību vada: Inga Eltermane (Saulespuķe), praktizējoša dūla apmācībā

Pieteikšanās: inga@studijabize.lv, vietu skaits ierobežots

Maksa: ziedojums no 5 EUR

22. marts

12.00

LIEPĀJA, Siena iela 10 Ģimeņu centrā "Liepa"
Saruna māmiņām. Bērna ēdināšana 0 - 6 mēnešiem.
Aicinātas māmiņas ar mazuļiem, kam pirmie seši mēnesīši, lai labāk izprastu bērna
vajadzības. Ēšanas ritmi, pietiekams svara pieaugums un saudzīga piebarojuma
ieviešana. Stāsts par iejūtīgu bērna ēdināšanu apmierinot viņa vajadzības.
 

Nodarbību vada: sertificēta dūla Ilze Veske

Pieteikšanās: zvanot 27737888

Maksa: ziedojums pozitīvai enerģijas apmaiņai

 

22. marts

15.00

LIEPĀJA, Siena iela 10 Ģimeņu centrā "Liepa"
 

Saruna māmiņām. Bērna ēdināšana.
Aicinātas māmiņas ar mazuļiem, kam 6-11 mēneši, lai labāk izprastu bērna vajadzības. Ēšanas ritmi, pietiekams svara pieaugums un saudzīga piebarojuma ieviešana. Stāsts par iejūtīgu bērna ēdināšanu apmierinot viņa vajadzības.

 

Nodarbību vada: sertificēta dūla Ilze Veske

Pieteikšanās: zvanot 27737888

Maksa: ziedojums pozitīvai enerģijas apmaiņai

22. marts

14.00

OGRE, Ausekļa prospekts 3, Ogres dūlu mājvieta

Hendlings – mazuļa ikdienas aprūpe.
Nodarbībā pārrunāsim un praktiski izmēģināsim, kā celt, nēsāt un aprūpēt mazuli, sekojot viņa vajadzībām un attīstībai.  Aplūkosim bērna nēsāšanu un aprūpi no psihoemocionāliem, anatomiskiem, fizioloģiskiem un ķermeņu mijiedarbības aspektiem. Apgūsim ergonomiskas bērna nēsāšanas pozīcijas mazgāšanai, vannošanai, autiņu maiņai, pacelšanai, nolikšanai, ģērbšanai u.c.
Nodarbību vada: Evita Žvagiņa-Jākobsone, bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, kraniosakrālās terapijas praktiķe
Pieteikšanās: 22125409 vai agnese.lamberga@inbox.lv
Bez maksas
 
22. marts

17.00

OGRE, Ausekļa prospekts 3, Ogres dūlu mājvieta

Pirmā satikšanās. Kāda tā būs?
Nodarbībā pārrunāsim dabisku dzemdību gaitu,  uzzināsim sievietes un bērna fiziskās un emocionālās vajadzības dzemdību laikā un noskaidrosim, kā ar mīlestību un cieņu šīs vajadzības apmierināt.
Nodarbību vada: Agnese Lamberga, dūla apmācībā
Pieteikšanās: 22125409 vai agnese.lamberga@inbox.lv
Bez maksas
 

22.marts

13.00-14.30

RĪGA, Klostera iela 5, Svētās Ģimenes māja

 Grūtniecība, dzemdības un pēcdzemdību laiks Svētajos Rakstos un tā laika kultūrā

Ieskatīsimies, ko Svētie Raksti saka par grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību laiku. Jau no radības pirmsākumiem bērniņa ieņemšana, gaidības un dzimšana ir bijusi īpaša svētība sievietei no Dieva. Runāsim par to, kā to izdzīvoja tajā laikā un kultūrā un ko no tā mēs varam pielietot šodien. Kā izmantot Rakstus savā labā – iedvesmai, uzmundrinājumam, lūgšanām.

 

Nodarbību vada: Amanda Kvelde, dūla apmācībā

Pieteikšanās: 26187848

Maksa: ziedojums

 

22.marts

15.00-17.00

RĪGA, Klostera iela 5, Svētās Ģimenes māja

Grūtnieču vingrošana

Grūtniecības laikā sievietes ķermenis piedzīvo izmaiņas ar papildus slodzi, jo ir jāiznēsā bērniņš. Lai parūpētos par savu fizisko veselību un labāk sagatavotos dzemdībām, kopā izkustēsimies, mācīsimies atslābināties, apgūsim elpošanas tehnikas, stiprināsim muskulatūru. Uz nodarbību jāierodas ērtā vingrošanas apģērbā. Vingrošanas laikā sarunu tēmu caurvīs Bībeles pants par cilvēka brīnišķo radīšanu.

Jo Tu radīji manas īkstis, Tu mani veidoji un piešķīri man ķermeni manas mātes miesās. Es Tev pateicos, ka esmu tik brīnišķi radīts, brīnišķi ir Tavi darbi, mana dvēsele to labi zina.” /139. Psalms, Bībele/

 

Nodarbību vada: Baiba Stikute, vecmāte, dūla

Pieteikšanās: 29247313

Maksa: ziedojums

 

22.marts

17.30-19.00

RĪGA, Klostera iela 5, Svētās Ģimenes māja

 

Kā sevi dabīgi atbalstīt ar ēteriskajām eļļām grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā

Runāsim par to, kas vispār ir ēteriskās eļļas un kā tās droši lietot grūtniecībā, lai ar dabas spēku veiksmīgi tiktu galā ar grūtniecības nelabumiem, sāpēm, bezmiegu utt., ieskatīsimies kā varam ēterisko eļļu atbalstošo spēku izmantot dzemdībās un kā sevi atbalstīt pēcdzemdību laikā. Būs iespēja ne tikai uzzināt, bet arī pasmaržot.

 

Nodarbību vada: Silva Atvara, dūla apmācībā

Pieteikšanās: 26419353

Maksa: ziedojums

22.marts

18.00 – 19.30

LIMBAŽITeātra mājā, Parka ielā 7

 Sarunu vakars “Laimīgiem vecākiem laimīgs mazulis” 

Mammas puncī ir silti un droši, mātes ķermenis pielāgojas un rūpējas, lai dotu savam bērniņam visu vislabāko. Grūtniecības laikā ir svarīga gan fiziskā labsajūta, gan emocionālā. Gaidību laikā abu vecāku domas, emocijas un noskaņojums ietekmē bērna attīstību, vēl viņam puncī esot. Ir svarīga agrīna drošības sajūtas radīšana mazulim, lai viņš spētu pilnvērtīgi augt un attīstīties. Vairāk...

 

Nodarbību vada: psiholoģe, psihoterapeite, 4 bērnu mamma Baiba Griščuka un dūla apmācībā Līga Siņica-Siņavska

Pieteikšanās: 29871610

Bezmaksas

25. marts

11.00

JELGAVA, Dūlu prakse,   Jāņa iela 4, 209. telpa

Mammurīti

Mammu laiks sev, kad tikties ar citām mammām, dalīties pieredzē vienai ar otru, izrunāt tā brīža aktuālos jautājumus. Tikmēr mazuļi rotaļājas savā nodabā brīvās spēlēšanās principiem atbilstošā vidē. Vairāk...

 

Nodarbību vada: sertificēta dūla Ilze Kuduliņa
Pieteikšanās:
26482060
Maksa:
5 EUR

 
25. marts

17.15 – 19.00

DOBELE,  Brīvības iela 23 (DJIVC)


Saruna par pēcdzemdību periodu pie tējas tases
Pēcdzemdību filosofija un rituāli. Latviešu, krievu, meksikāņu un marokāņu
tradīcijas. Ar cieņu pret mammas piedzimšanu. Vairāk...
 

Nodarbību vada: Sertificēta dūla Dita Leinerte

Pieteikšanās 26753101 vai ditaleinerte@gmail.com

Maksa: ziedojums

 

25. marts

11.00 - 12.30

LIEPĀJA, Sievietes studijā BIZE, Ludviķa ielā 10

 Seminārs māmiņām gaidībās. Savu resursu apzināšanās un izmantošana.

Sieviete, kurai ir resursi, mīl sevi, viņa saudzē savu ķermeni un dvēseli. 

Resursi tiek doti tiem, kuri ir gatavi tos paņemt un zina, ko ar tiem darīt.

Labsajūtai paņemiet līdz siltas zeķītes, par pārējo es parūpēšos.

 

Nodarbību vada: Inga Eltermane (Saulespuķe), praktizējoša dūla apmācībā

Pieteikšanās: inga@studijabize.lv, vietu skaits ierobežots

Maksa: ziedojums no 5 EUR

 

25.marts

16.00 – 17.30

RĪGA, ManiSlingi.lv salons, Nometņu iela 7, ieeja no pagalma caur metāla vārtiņiem, 2.stāvs

Praktiska nodarbība. Vēdera atbalsta tehnikas ar slingu gaidību laikā.

Dažādos laikos un kultūrās sievietes ir mācējušas atbalstīt sevi ar visvienkāršākajiem palīglīdzekļiem, kādi tai bijuši pie rokas. Mūsdienās, kad populāra ir kļuvusi bērna nēsāšana lakatā un kad mums ir vairāk zināšanas par sievietes ķermeņa izmaiņām gaidību laikā, šo funkciju mēs lieliski varam veikt ar garajiem austajiem slingiem. Nodarbībā iegūsiet informāciju par sava ķermeņa izmaiņām gaidību laikā, iepazīsieties ar garajiem slingiem un to pielietošanu gan gaidību laikā, gan pēcdzemdibu periodā, izmēģināsiet 6 vēdera atbalsta tehnikas ar slingu, izvēlēsieties 2-3 tehnikas, kas jums visvairāk patiks, uzlabosiet vispārējo stabilitāti un līdzsvaru ar slingu palīdzību gaidību laikā, varēsiet uzdot jautājumus par drošu bērna nēsāšanu slingā

 

Nodarbību vada: Evita Žvagiņa-Jākobsone,  sertificēta bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, Fortbildungs-und Trainingszentrum Babytragen (FTZB) konsultante, pēcdzemdību dūla

Pieteikšanās: 26454882, e-pasts: evita@manislingi.lv

Bez maksas

 

25.marts 

16.00 – 18.00 

RĪGA, Recure centrs, Baznīcas iela 13

 Baudpilna dzīvošana šobrīd kā gatavošanās dzemdībām

Praktiski teorētiska nodarbība, kurā pārrunāsim to, kā šobrīd dzīvojam, cik sev ļaujam pašām sevi sadzirdēt, sajust, līdz ar to sajūtot savu bērniņu, cik ļaujam sev baudīt šo mirkli, šo stāvokli, cik ļaujam sev ieelpot un izelpot (jo elpa ir mūsu svarīgākais instruments, kas mums vienmēr ir līdzās – lai kur mēs atrastos), cik ļaujam sev skanēt, sevi paust, kā arī iegūsiet praktiskus instrumentus, ko ņemt līdzi uz mājām un tālāk izmantot savā ikdienā: elpošanas vingrinājumi,  gaidību deju elementi, vienkārša meditācija iekšējam mieram un harmonijai,  pāru meditācija, relaksācijas tehnikas pārī, ko pēc tam izmantot mājās, līdz ar to šajā nodarbībā iziesim cauri svarīgākajiem pieturas punktiem, savienojoties ar sevi un bērniņu, lai dotos mājās zinošākas, piepildītākas un harmoniski relaksējušās! Uz siltu tikšanos!

Nodarbību vada: Aivija Stugle-Govore (dūla apmācībā, jogas pasniedzēja)
Pieteikšanās: 
t. 20493555 (vietu skaits ierobežots) vai aivija.stugle@gmail.com
Maksa: 
25 eur (pārim); 15 eur (vienai)
 

26.marts

10.00

DOBELE, Brīvības iela 23, DJIVC


 Galvenais, lai bērniņš dzīvs?

Par dzemdībām un to kā šo pieredzi padarīt patīkamāku sev un mazulim. Kas ir manas un mazuļa vajadzības dzemdībās? Ja mēs varam izdarīt labāk, tad kāpēc nedarīt? Kā sev labāk palīdzēt? Kurus cilvēkus es vēlos sev līdzās dzemdībās, kāpēc? Vai dzemdības tiešām var izbaudīt? Pieskaņojoties Latvijas Dūlu nedēļas tēmai "Ar cieņu pret piedzimšanu" arī Dobelē runāsim par cieņpilnām dzemdībām. Vairāk...

 

Nodarbību vadīs: Eva Leinerte, dūla apmācībā, zīdīšanas konsultants 

Pieteikšanās: 25547008

Maksa: ziedojums

 
26. marts

18.00

TALSI, Raiņa iela 88, virs Opel centra 3. stāvā.

 
Kā piedzimt cieņpilni?

Ko tas nozīmē? Kā piedzimšanu redz un piedzīvo dzimstošais bērniņš. Kā es varu savu bērnu pasargāt? Kāpēc ir svarīgi sajust un apmierināt, dzimstošā bērniņa vajadzības? Cik svarīga un nozīmīga, katram cilvēkam, ir viņa piedzimšana? Vairāk...

 

Nodarbību vada: praktizējoša dūla apmācībā Evija Strazdiņa

Pieteikšanās: 28351746, evijamazsili@inbox.lv

Maksa: ziedojums

 
26. marts

11.00

OGRE, Ausekļa prospekts 3, Ogres dūlu mājvieta

Pēcdzemdību emocijas.
Kad bērns ir piedzimis, tiek gaidīts, ka jaunā māmiņa jutīsies priecīga, pacilāta un laimīga. Taču reālā dzīve ar mazuli nes sev līdzi arī daudzas citas emocijas - apjukumu, nedrošību, skumjas, pat dusmas. Nodarbībā mēģināsim izprast, kā nepazaudēt sevi pretrunīgo pēcdzemdību emociju gūzmā un izveidot saikni ar tikko dzimušo mazuli.
Nodarbību vada: Evita Žvagiņa-Jākobsone, bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, kraniosakrālās terapijas praktiķe
Pieteikšanās: 22125409 vai agnese.lamberga@inbox.lv
Bez maksas
 
26. marts

13.00

OGRE, Ausekļa prospekts 3, Ogres dūlu mājvieta

Jaunās mammas jaunais ķermenis. Pēcdzemdību rituāli Latvijā un pasaulē.
Nodarbībā analizēsim pirmās nedēļas pēc dzemdībām: kādas pārmaiņas notiek ar sievetes ķermenī, kā iekārtot ikdienu ar mazuli, kā nodrošināt jaunajai ģimenei atbalsta komandu. Pastāstīsim par dažādu tautu gaidību un radību noslēguma rituāliem kā ģimenes spēka resursu.
Nodarbību vada:Dace Miezīte, dūla, zīdīšanas konsultante
Pieteikšanās: 22125409 vai agnese.lamberga@inbox.lv
Bez maksas

 

26. marts

14.00

JELGAVADūlu prakse, Jāņa iela 4, 209. telpa

Grūtnieču pēcpusdiena

Topošo mammu tikšanās, lai gatavotos dzemdībām, saņemot regulāru atbalstu ik nedēļu sarunās par grūtniecības laikā aktuālajām emocijām, pārdomām, jautājumiem un raizēm, stiprinot vienai otru un kopīgi gūstot vairāk prieka un drošības sajūtas jau notiekošajās un vēl gaidāmajās dzīves pārmaiņās. Vairāk...


 

Nodarbību vada: psiholoģe un dūla apmācībā Dace Lisovska, sertificēta dūla Ilze Kuduliņa
Pieteikšanās: 26482060
Maksa: 5 EUR

26. marts

18.00 - 19.30

BALDONE, Rīgas iela 87, 2.stāvs

Sievietes iekšējie un ārējie resursi, gatavojoties dzemdībām.

Dzemdēšana ir darbības vārds. Nodarbībā runāsim, kā tieši jūs varētu piedzemdēt. Svarīgi ir gan iekšējie dvēseles spēki, gan fiziskā gatavība, gan zināšanas, gan dzemdību komanda. Mēģināsim apzināt visus savus iespējamos resursus, kas varētu jums palīdzēt satikties ar bērniņu vislabākajā veidā.

Nodarbību vada: dūlas apmācībā Kristīne Reikmane un Liene Beināre

Pieteikšanās: 28355976 sms

Maksa: ziedojums

 

26. marts

13.00

LIEPĀJA, Siena iela 10 Ģimeņu centrā "Liepa"
Dzemdību ceļš

Nodarbība grūtniecēm, kas ietvers sevī informāciju par dzemdību norisi un pašpalīdzības iespējām katrā no posmiem. Praktiski apgūsim elpošanas un relaksācijas tehnikas. Vēlams ģērbties ērti, jo izkustēsimies.

 

Nodarbību vada: sertificēta dūla Ilze Veske
Pieteikšanās: zvanot 27737888
Maksa: 6 eur

 

26.marts

18.00 - 19.30

ĶEKAVA, Doles tautas nams

Katrs piedzimšanas stāsts ir īpašs.

Katra bērniņa ienākšana pasaulē ir brīnišķīga un neatkārtojama, nevērtējot, kā tas notiek – dabīgās dzemdībās vai ar ķeizargrieziena palīdzību. Parunāsim par gaidību laiku, gatavošanos dzemdībām (tajā skaitā ķeizargriezienu, ja būs aktuāli), par to, kas katru no mums satrauc šajā skaistajā gaidību laikā. Ļoti labprāt dalīšos savās zināšanās un personīgajā pieredzē ar mammām, kas vēlas piedzīvot dabīgas dzemdības pēc iepriekš veikta ķeizargrieziena. Nobeigumā dzemdību mandalas zīmēšana. Vairāk...

 

Nodarbību vada: dūla apmācībā Evija Vaļuka

Pieteikšanās: 26421202

Maksa: ziedojums

 

27. marts

 10:00

DOBELE, Brīvības iela 23 (DJIVC)


 

Zīdīšanas izaicinājumi un pieredze

Nodarbībā uzzināsi, kāpēc mazuli ir tik svarīgi barot ar mātes pienu; kā zināt vai piens mazulim pietiek; pārrunāsim kādi ir zīdīšanas mīti; dalīsimies pieredzē un par to kādi ir bijuši lielākie izaicinājumi, grūtības un to kas ir lieliski izdevies. Ar cieņu pret mammu, mazuli un zīdīšanu.

Nodarbība paredzēta māmiņām un grūtniecēm. Vairāk...

 

Nodarbību vada: vecmāte, dūla apmācībā Kristīne Jukāma

Pieteikšanās: 25938423

Maksa: Ziedojums

 

27. marts

10.00 - 12.00

BALOŽI, Gobu iela 1

Brokasto ar Spēkavietas dūlām

Dūlu nedēļas ietvaros aicinām uz pankūku brokastīm. Mājīgā atmosfērā Tevi sagaidīs Spēkavietas dūlas ar pašceptām pankūkām, lai kopīgi brokastotu un parunātu par pašcieņu un robežām. Pasākums paredzēts gan topošajiem, gan jau esošajiem vecākiem, gan citiem interesentiem. Dalīsimies ar zināšanām par sava Es apzināšanās metodēm, ierādīsim ķermeniskās prakses, lai vairotu uzticēšanos, piesaisti, kā arī lai nospraustu robežas un izvēlētos savu pieredzi, atsakoties no uzspiestā vai nevēlamā, runāsim par kontroli un ļaušanos. Dzersim pašu vāktas tējas, ēdīsim pankūkas ar ogām. Labi jutīsimies un daudz smaidīsim! Pats galvenais - iepazīsimies! Vairāk...

 

Nodarbību vada: Linda Lielvārde, Kristīne Reikmane un Evija Vaļuka
Pieteikšanās: sms "Pankūkas" uz 29295660 vai PM Spēkavieta
Maksa: 15 EUR 

 

27. marts

11.00 - 13.00

SAULKRASTI, Raiņa ielā 7, Jauniešu mājā (ieeja aiz kafejnīcas “Bemberi”)


Grūtnieču vingrošana un izzinoša saruna “Ar cieņu pret piedzimšanu”. 

Nāc iepazīties ar iknedēļas nodarbībām topošajām māmiņām Saulkrastos!

Pēc vingrošanas kopīgā sarunā mēģināsim rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

·         kā piedzimst mamma?

·         kā izpaužas cieņa, kuru ir pelnījušas visas sievietes grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību laikā?

·         kā izpaužas cieņa, kuru ir pelnījis katrs dzimstošs bērns? Vairāk...

 

Nodarbību vada: dūla apmācībā Līga Siņica-Siņavska

Pieteikšanās:  29871610

Maksa: ziedojums

27. marts

18.00 - 19.30

RĪGA,  "Pumpurniica", Brīvības iela 195, 5. stāvs

Saruna ar sievietēm gaidību laikā "Nelūgtie viesi - mūsu domas un emocijas":

- skatīsim, kur tās rodas;

- uzrunāsim bailes, bažas, nemieru, neziņu, šaubas, neizdošanās draudus, iepriekš piedzīvoto vilšanos utt.;

- meklēsim resursus to apjaušanai un izlīdzsvarošanai. Vairāk...

Nodarbību vada: sertificēta dūla Gunita Jansone

Pieteikšanās: rakstot uz e-pastu gunitaj@gmail.com vai sūtot īsziņu uz tel. nr. 26532519

Maksa: ziedojums

 

27. marts

12.00 - 13.30,

14.00 - 15.30,

16.00 - 17.30.

LIEPĀJA, Sievietes studijā BIZE, Ludviķa ielā 10

Māmiņu atbalsta pēcpusdiena.

Māmiņai ir laiks parūpēties par savu labsajūtu, vienlaikus sagādājot jaunu saskarsmi un patīkamas emocijas mazulim. Mazuļiem pieejams aprīkojums fiziskām aktivitātēm un rotaļlietas, māmiņām – sita tēja ar piedevām. Sarunas un diskusijas par dažādām tēmām, pieredzes apmaiņa un informācija turpmākām pārdomām.
Nodarbības iespējamas bilingvāli - paralēli latviešu un krievu valodās. Ir vieta ratiņu novietošanai. Tikai maiņas apavos vai neslīdošās, siltās zeķītēs.

 

Nodarbību vada: Inga Eltermane (Saulespuķe), māmiņa, pedagogs ar 15 gadu praktiskā darba pieredzi, sertificēta auklīte un praktizējoša dūla apmācībā

Pieteikšanās: inga@studijabize.lv, vietu skaits ierobežots

Maksa: ziedojums no 5 EUR

 

27.marts

17.00 – 19.00

ĀDAŽI,  Gaujas ielā 13/15, 2.st. (Ādažu privātslimnīcas telpās)

 

Elpa, pozas un kustības – lielie palīgi dzemdībās

Māmiņu aptaujās mammas atzīst, ka visvairāk dzemdībās viņām palīdzējusi tieši elpošana, kustības un dažādu pozīciju maiņa. Patiesi, saskaņojot tās ar katra dzemdību posma uzdevumu, sieviete palīdz dzemdībām virzīties uz priekšu. Tikpat ļoti elpošana, kustības un atbilstošas pozas ļauj arī bērniņam justies labi dzemdību laikā, saudzīgi virzīties cauri dzemdību ceļiem un visbeidzot - piedzimt. Pārrunāsim un izmēģināsim praktiski gan apzinātus un palīdzošus elpošanas veidus, gan noderīgas pozīcijas, kas ļaus Tev justies drošākai un gatavākai dzemdību dienai. Vairāk...

 

Nodarbību vada: fizioterapeite, deju kustību terapeite, dūla Linda Kante un dūla apmācībā Līga Siņica-Siņavska

Pieteikšanās: 29871610 (vietu skaits ierobežots)

Maksa: 10 eiro

28. marts

11.00 - 12.30

SIGULDA

Rūpes par sevi pēc dzemdībām.

Dzemdības ir fizioloģiski un emocionāli ļoti piesātināts notikums, kas no sievietes paņem ļoti daudz iekšējo resursu un spēka. Šajā nodarbībā runāsim par to, kā sievietei atjaunoties šajā laikā gan fiziski, gan garīgi- kā rūpēties par savu ķermeni un kā "atgūt" savu iekšējo centru laikā, kad sajūtās "saplūsti" ar otru. Vairāk...

Nodarbību vada: sertificētas dūlas Anita Oļukalna, Līga Roze-Kļaviņa un Lita Dudele

Pieteikšanās: liga.roze@gmail.com vai 29469151 (Līga)

Maksa: ziedojums

 

28. marts

14.00

VENTSPILS, Mīļotava, Akmeņu iela 2


 

Gaidību Mammu pēcpusdiena.
Pasaules Dūlu nedēļas ietvaros sirsnīgi aicinu sievietes gaidībās uz mīļu tikšanos Mīļotavā. Dalīsimies viedokļos par gatavošanos dzemdībām – kā un kādēļ tas darāms. Darbosimies arī praktiski – pastāstīšu par elpošanu dzemdībās.
Vietu skaits ierobežots. Vairāk...

 

Nodarbību vada: dūla apmācībā Sanita Bergmane
Pieteikšanās:
29736871, miilotava@gmail.com
Maksa:
ziedojums

 

28. marts

18.30

JELGAVADūlu prakse, Jāņa iela 4, 209. telpa


 

Vakari tikai mammām
Laiks jaunajām mammām, kuru ir iespējams veltīt tieši sev. Te ir vieta, kur Tevi uzklausīs bez vērtējuma, atbalstīs un pieņems ar visām Tavām tā brīža emocijām, sajūtām un domām. Apmeklējot šo grupu, Tev ir iespēja mazināt ikdienas stresu un pēcdzemdību depresijas risku, satikt citas sievietes ar līdzīgu pieredzi un sajust, ka Tu neesi viena ar visu savu maza bērna mammas ikdienu un sajūtām. Vairāk...

 

Nodarbību vada: psiholoģe un praktizējoša dūla apmācībā Dace Lisovska
Pieteikšanās:
26634531
Maksa:
5 EUR

29. marts

11.00

LIEPĀJA, Siena iela 10 Ģimeņu centrā "Liepa"

Dzemdību elpošana. Praktiska nodarbība.

Elpa un elpošana ir Tavs lielākais palīgs dzemdībās. Elpošanas nodarbībā meklējam katra savus individuālos veidus, kā un kad elpot vieglāk (vai grūtāk). Vēlreiz izrunājām, kāpēc ELPOT ir tik SVARīGI. Vairāk...

 

Nodarbību vada: dūla apmācībā Inga Vaivode
Pieteikšanās:
22338121
Maksa:
10 Eur

 
1. aprīlis

11.00

LIEPĀJA, Siena iela 10 Ģimeņu centrā "Liepa"

Pirmās nedēļas. Tipiskākās grūtības pēc bērniņa piedzimšanas.

Pēc dzemdībām daudzas māmiņas saskaras ar jauniem izaicinājumiem un grūtībām. Fiziskais diskomforts mijās ar emocionālu iztukšotību, apjukumu, neziņu un daudz citām emocijām. Tikšanās reizē runāsim par grūtāko, ar ko visbiežāk sastopas jaunā māmiņa pirmajās nedēļās pēc dzemdībām. Kad esi informēts, ir vieglāk saglabāt mieru. Vairāk...

 

Nodarbību vada: dūla apmācībā Inga Vaivode
Pieteikšanās:
22338121
Maksa:
ziedojums enerģijas apmaiņai

 
3 aprīlis

17.30

LIEPĀJA, Siena iela 10 Ģimeņu centrā "Liepa

 Grūtnieču nodarbība

Nodarbībā gatavojamies dzemdībām gan fiziski, gan emocionāli. Vingrojam, elpojam, relaksējamies un runājam par jums aktuālo. Vairāk...

 

Nodarbību vada: dūla apmācībā Inga Vaivode
Pieteikšanās:
22338121
Maksa: ziedojums enerģijas apmaiņai

 

22.martā un 25.martā (Saulkrastos), 26.martā un 29.martā (Rīgā)

 

Dūlas konsultācija. Durvis, kas veras uz sevi.

Tikai dūlu nedēļā piedāvāju iespēju pārrunāt Tevi satraucošu jautājumu vai aktuālu situāciju individuālā sarunā ar dūlu (konsultācija gaidību laikā – 1h, pēcdzemdību konsultācija mājās – 2h).

Tev nav jātiek ar visu galā vienai. Parasti drošā un atbalstošā vidē kopā ar dūlu var būt daudz vieglāk godīgi ielūkoties sevī, atzīt, kā ir, un meklēt kopā iespējas, kā rast vairāk miera, prieka, labsajūtas un nepieciešamā spēka tieši šajā Tavas dzīves posmā. Vairāk...

 

Konsultāciju piedāvā: dūla apmācībā Līga Siņica-Siņavska

Pieteikšanās: 29871610 (līdz 20.martam)

Maksa: 5 eiro


0
Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .